Květen 2013

Bradavický týdeník - Bujaré uvítání zkoušek

30. května 2013 v 23:26 | Lilly |  Bradavický týdeník

BULVÁR

Bujaré uvítání zkoušek

Během včerejší noci se Bradavice ponořily do mlžných událostí bujarých oslav. . Naše redakce klade veliký důraz na adjektivum mlžných, protože celý profesorský sbor o uvedené události pořádně mlží. Nicméně my jsme vypátrali jisté důkazy, pomocí kterých zkusíme do celé události exkluzivně nahlédnout. Když se totiž dnešní studenti nižších ročníků vydali na snídani, cestou je čekaly nevídané úkazy…

Na pohyblivých schodech spala skupina mrzimorských chlapců, kteří pravděpodobně ještě za snění pokřikovali na nic netušící prváky, ať "už chytnou tu zlatonku!". Ustrašení prváci však nenašli klid ani po překonání první překážky. Hned za schody před učebnou přeměňování totiž seděla skupina dívek z Havraspáru, které z plných plic a s velkým nasazením zpívaly vánoční koledy.

Toto podivuhodné představení dovršili tři chlapci z Nebelvíru, kteří uprostřed snídaně vtrhli do Velké síně oděni v dámských šatech řecké královny, kabaretní pěvkyně a jakési neidentifikovatelné osoby s velkým věncem kolem hlavy. Toto umělecké trio se poklonilo všem přítomným a potom zmizelo tak rychle, jak se objevilo.


Z obavy, že v Bradavickém hradě straší zlí duchové, se naše redakce rozhodla této záhadě přijít na kloub. Po několika nevydařených rozhovorech se nám povedlo zjistit, že neznámá skupina tří chlapců z 5. ročníku propašovala z blízké vesnice Prasinky 50 lahví máslového ležáku za hranice Bradavického hradu. Předpokládá se, že tak chtěli se svými spolužáky přivítat zkouškové období. Zda by tato informace mohla být pravdivá, jsme se zeptali tamějších profesorů a posléze i samotných studentů.

"Ano, včerejší noc byla vskutku podivná… Představte si, že jsem si spací čepici nasadil dočista obráceně. To se mi ještě nestalo!" komentoval situaci s úsměvem ředitel školy prof. Brumbál.

"Za to mohou Hvě-ě-ě-ě-zdy." prof. Trelawneyová

"Máte povolení se na tohle ptát?" prof. McGonagallová

"Včera? Ehm, včera jsem samozřejmě o ničem nevěděl, zamkl se v pokoji a četl si." prof. Binns

"Víte, že máslový ležák se dá připravit i z Medonosky Dračí? Pojďte, ukážu vám to." prof. Křiklan

"Ona byla párty? A mě nepozvali?!" Tomáš Hujer, student Mrzimoru

"To jsou prevíti, že? Kdo by takovou lehkovážnost mohl zorganizovat?" James Potter, student Nebelvíru

"To jsou dneska lidi," Sirius Black, student Nebelvíru

"To jim nedaruju!" opět Tomáš Hujer, student Mrzimoru

Ze zmatených odpovědí se bohužel naší redakci nepodařilo vypátrat konkrétní výtržníky, a tak se o zúčastněných jen diskutuje. Jisté ovšem je, že po zbytek dne budeme za bradavickými zdmi vídat dívky zpívající koledy nebo chlapce, vysedávající spokojeně na bidýlku jako ptáci.

A to prý v noci přišel i Spiderman!


Spřátelení

30. května 2013 v 22:57 | Lilly
Moje milé čarodějky a čarodějové, rozhodla jsem se, že jako dík za vaše kouzelné přátelství vás přidám hned do úvodního menu na hlavní stránce, protože máte tak boží blogy a povídky, že by je měl vidět každej, kdo na můj blog narazí... Mám vás ráda a konečně jsem se utrhla od učení a jde se číst co je u vás nového!!! Těším se na vás na vašich blogách!

Bradavický týdeník - Májové poblouznění

5. května 2013 v 12:10 | Lilly |  Bradavický týdeník
Bulvár

Májové poblouznění


Byl pozdní večer - první máj -
večerní máj - byl lásky čas.

Bradavická idylkou zcela otřásl májový den, kdy se všichni Bradavičtí začali chovat nadmíru neobvykle… Dívky bloumaly po školních pozemcích a čekaly, až je "můj princ vysvobodí polibkem," jak uvedla Miranda Pimsová. Nevím tedy, jakou podobu bude mít její vysvobození, ale podle širokého úsměvu nejspíš Miranda nepředpokládá, že by se paradoxně mohla přeměnit třeba v žábu.
Všechny dívky však předčila profesorka Prýtová, která s rudou rtěnkou kolem poledne smočila své nožky v jezeře. Místo prince ji však navštívila kolegyně prof. McGonagallová, která ji s ruměncem na tváři připomněla školní řád, který podle ní platí nejen pro studenty. Celá škola se pak během dne rozdělila na dvě poloviny - fanoušky Prýtové a fanoušky McGonagallové. Ikdyž… Do fanklubu McGonagallky se připojil asi jen učitelský sbor a několik studentů se stipendiem.
Co ovšem zůstává záhadou je fakt, s kým vlastně profesorka měla randit? Kdo je ten záhadný muž? A je to vůbec muž?

"Myslím, že je to duch. Vždycky jsem chtěla jít na rande s duchem."
Miranda Pimsová, Mrzimor


"S nikým nerandí, jen se nadýchala Bazalky Opijné. Říkal jsem si, že se ve skleníku 5A moc rozrostly. "
Profesor Heinz

"S Brumbálem?..."
Sirius Black, Nebelvír

"Myslím, že do toho nám nic není. Je to její soukromá věc."
Remus Lupin, Nebelvír

"S Brumbálem?..."
James Potter, Nebelvír

"Bylinkářství je fajn."
Frank Longbottom, Havraspár

Tuto záhadu asi jen tak nevypátráme, a tak zbývá dodat, že ani chlapci se nechovali obvykle. Všude na pozemcích se ozývala kouzla Florentibus cerasis, urychlující rozkvétání třešní. Jenže vzhledem k politování hodnému faktu, že na školních pozemcích není dostatek třeští pro všechny zamilované, pokusil se jeden odvážný pár o polibek pod Vrbou mlátičkou. Tito hrdinové jsou ještě hospitalizováni na ošetřovně s mnoha modřinami, avšak spokojenými úsměvy na tváři. Adrenalinová romantika má zřejmě své kouzlo…


A co vy? Byli sjte májově políbeni? A jestli ano,tak kým? A pokud ne, s kým byste chtěli řekněme příští rok?

Úvod Bradacického týdeníku

5. května 2013 v 1:06 | Lilly |  Bradavický týdeník
Tákže, dlužím vám všem omluvu za dlouhou odmlku - jistě to všichni znáte - hektické zkouškové období... :-/


Nicméně mi psaní chybí, a tak jsem se rozhodla, že když mi povídky trvají déle, začnu publikovat i perličky z Bradavic, které začaly vycházet tady v Bradavicích v novém Bradavickém týdeníku. Inforamce sháním od všech spolustudentů a doufám, že se časem zapojíte i vy a stanete se dalšími kouzelnými redaktory ;-) To je výzva vážení!! :-) Každý zajímavý článek vítán u mě na mailu lillyevans@seznam.cz a následně zveřejněn tady na webu. Takže těším se na Vaši spolupráci a jde se na to! :-)